Реновація і реконструкція з HPL Fundermax

Fundermax: “Пока, хрущовка!” реновація і реконструкція української архітектурної спадщини

У спадок сучасній архітектурній Україні дісталися не лише витвори мистецтва від зодчих середньовіччя і майстрів готики, ренесансу та класицизму... Ці діаманти і перлини Українського бароко – одна сторона медалі, з іншої – масова примітивна забудова 60-70-х років минулого століття, так звані хрущівки. Вони не тільки компактно будувалися у нових житлових масивах, але й стали вбудовуватися в історичні центральні райони міст. На колишній зеленій зоні або на місці зруйнованого аварійного будинку, поміж старовинних красивезних будівель, яким притаманне своє неповторне «обличчя», раптом з'являлася блокова п'ятиповерхівка з пласким дахом.

renovations hpl hundermax2

У таких будинках влітку дах розпікається від спеки, а в негоду - підтікає. Комунікації, які були розраховані максимум на 20 років експлуатації, використовуються і досі. Кухні настільки малі, що навіть сім'я з 3-х осіб була вимушена харчуватися по черзі, таким чином, зникала традиція сімейних трапез... Ванна поєднана з туалетом, низькі стелі, малогабаритні кімнати... Усе це, окрім очевидних незручностей для мешканців всередині таких приміщень, викликало малоприємні прояви і назовні: появу хаотичних “лоджій”, нагромадження кондиціонерів, сумбурне утеплення-обшиття шматків будинку навколо своєї квартири... Треба визнати, що на той час (60-70 рр..), коли багато людей жили у комунальних квартирах, а то і у бараках - це було економічно і соціально ефективно. У наш же час, це виявилось економічно-соціальною і естетичною прірвою.

renovations hpl hundermax1

Таким чином, сьогодні важливими є завдання: збереження історичних пам’яток архітектури у належному стані, ревіталізацію споруд, які не використовуються, але мають у собі архітектурну цінність і можуть набути нового призначення і сенсу та реконструкцію будівель, типу хрущівок, для покращення умов життя мешканців і зовнішньої естетики міст.

І в світовій практиці, і в Україні також є чудові рішення таки проблем. Досить красномовним є приклад Литви. Програму реконструкції хрущівок запроваджено державою, яка взяла на себе половину витрат, а жителі таких будинків отримали кредити сумою 8 000 євро на 20 років.

renovations hpl hundermax11

renovations hpl hundermax12

renovations hpl hundermax13

Під час реконструкції у хрущівках змінили всі стояки, труби, каналізації, радіатори, систему опалення, балкони та вікна. Утеплили фасад та обшили його HPL панелями Fundermax. Такі панелі є найефективнішим матеріалом для естетичного вигляду і теплозахисту фасаду, оскільки утеплювач завжди провітрюється і вся зайва волога виводиться, тобто не утворюється конденсат. Також HPL Fundermax дає можливість при реконструкції старих будинків, обладнати їх будь-якою товщиною утеплювача, а монтаж можливий за будь-яких погодних умов.


Чудовим прикладом реновації та ревіталізіції є Warszawskie Towarzystwo Wjoslarskie (Варшавська Асоціація Греблі). Зі сторони річки фасад зашито у скло, в якому відображається поверхня води. Зі стороні міста - фасад у ламаних площинах HPL Fundermax.

renovations hpl hundermax3

renovations hpl hundermax4

renovations hpl hundermax6

renovations hpl hundermax5

Українська архітектура також вже має чим похизуватися у цьому питанні. Реконструюються інтер’єри і фасади будівель. Одним із показних прикладів є реконструкція внутрішнього оздоблення київської мерії. Загальний масив приміщення – стіни, стелі, склепіння порталів та габаритні елементи було зашито у світлі панелі HPL Fundermax, акценти зроблені рудими панелями, а мармур чотирьох центральних колон є співзвучним з парадними сходами у Колону залу, як взірець збереження архітектурних традицій крізь покоління.

renovations hpl hundermax14

renovations hpl hundermax15

renovations hpl hundermax16

Більше про КМДА

Робота над реновацією фасадів теж не бариться. У Харкові будівля колишнього підприємства перетворюється на офісний корпус Райффайзен Банк Аваль. Це дає працівникам нові комфортні робочі місця, а містянам будинок, який покращує естетику вулиці. На першому фото видно, як будівля виглядала спочатку

renovations hpl hundermax17

процес монтажу HPL Fundermax на фасаді

renovations hpl hundermax18

renovations hpl hundermax19

Ще один визначний приклад української ревіталізації із застосуванням HPL Fundermax на фасаді - Iвент-Хол "PARK. Art of Rest" у парковій зоні Львову. Дізнатися більше про проект. Проектом передбачалось, створити на місці будівлі колишнього кінотеатру, культурний центр з розвинутою інфраструктурою, та благоустроєм навколишньої території.

Було...

renovations hpl hundermax20

Зараз

renovations hpl hundermax9

Є велика надія і всі можливості для того, аби реновація і реконструкція в Україні стосувалися не лише комерційних будівель, а й тих самих злощасних хрущівок... Модернізація цих будинків зробить життя в них приємним і комфортним, а вулиці на яких вони стоять - красивими і привітними. Україна може перейняти вдалий досвід Литви і визнати занепад цілих масивів на державному рівні та ініціювати виправлення такої ситуації. А можливо, це буде інакший шлях, і мешканці кожного будинку просто вирішать зробити свій будинок кращим, красивішим і теплішим. Кожен може утеплювати свою квартиру, але усі разом зможуть утеплити і привести до ладу свій будинок і з радістю вигукнути:

“Прощавай, хрущівка!”

 

Опубликовано в Технические статьи
8812